Aşkın Başkenti Paris’te Gezilecek Yerler

Aşkın Başkenti Paris’te Gezilecek En Popüler Yerler 

Aşkın başkenti Paris’te gezilecek yerler bir hayli fazladır. Peki Aşıklar Şehrini keşfetmeye nereden başlamalısınız?

Aşkın başkenti Paris’te gezilecek yerler oldukça fazladır. Bu tutku dolu kenti keşfetmek istediğinizde öncelikle kendinize özel bir gezi rotası oluşturmanız gerekecektir. Gezmeye doyamayacağınız, defalarca gitmek isteyebileceğiniz bu ışıltılı kentte ihtiyacınız olan alışveriş ve cazibe merkezlerinin yanı sıra, tarihi mekanları da ziyaret edebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız popüler yerler listesinde dolaşmak için birkaç günden fazlasına ihtiyacınız olacak. Leziz mutfağı, şarapları, tatlıları ve kalabalık sokaklarıyla 82 milyon turisti ağırlayan Paris gezisi size çok iyi gelecektir!

Louvre Sarayı

Sen Nehri’ne yakın konumda bulunan Louvre Sarayı mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Özellikle belirtmek isteriz ki tek bir gün bu devasa yapıyı gezmeniz için yetmeyecektir. Popüler bir müze olduğundan dolayı birçok kişinin tercih ettiği burada uzun kuyruklar beklemeniz gerekeceğini belirtmek isteriz. Eğer fırsatınız olursa, buradan bilet alarak müzeyi gezebilirsiniz.

Notre Dame

Yangın sonrası birçok güzelliğine gölge düşen Notre Dame Katedrali, 850 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu kiliseyi ziyaret etmeden Paris’e gittim diyemezsiniz. Ne de olsa birçok aşk filmine tanıklık etti.

Eyfel Kulesi

Tabi ki kuleye çıkıp manzarayı seyretmemek olmaz. Paris’te gezilecek yerler listesinde ilk sırada olan bu kule, 300 metre yüksekliğe sahiptir. Bağımsız 3 farklı katı olan bu kuleyi özellikle gündüz saatlerinde gezerseniz son derece özel olan manzaranın güzelliğinden yararlanabilirsiniz.

Montmarte

Mutlaka ziyaret etmeniz gereken bu bölgede Ressamlar Tepesi ve Sacre Coeur Bazilikası mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bazilika son derece özel br ibadethanedir. Birçok farklı yerden farklı olarak da Baba- Oğul ve Kutsal Ruh üçlemesinde Tanrı’nın da resmedilmiş olası ilgi çekmektedir. Dünyada Tanrı resmi sadece bu bazilikada bulunuyor.

Disneyland

California ve Japonya’dan sonra üçüncü Disneyland olan Paris bölgesi, birçok ailenin konaklama dahil tercih ettiği  bir bölge oluyor. Konaklamalı müşteriler için farklı fiyatlandırması bulunan bu masal diyarını gezmek için günlük giriş bileti de alabilirsiniz. Tercihinize ve kişi sayısına göre fiyatlar farklılık gösterecektir.

Versay Sarayı

Fransız Barok mimarisinin en güzel örneklerinden olan bu saray ve ünlü bahçeleri oldukça göz alıcıdır. 800 hektarlık bir alana sahip olan bu bölge, UNESCO Dünya Mirasları arasındadır. Ayrıca sarayın içinde bir de Roma Katolik katedrali bulunmaktadır.

Picasso Müzesi

1964 yılından beri sakin bir malikane olan ve özel bir sanat koleksiyonunu barındıran Hotel Sale, 17.yüzyılda yapıldı. Picasso’nun 5000’den fazla figürünün bulunduğu bu müzede oldukça keyifli zaman geçirirken, mimari detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Champ Elysee

Şanzalize Caddesi 2 km’lik uzunluğuyla oldukça ünlüdür. Özellikle akşamları bu caddede gezmek şehrin şanındandır. Caddenin onunda bulunan Zafer Takı da eski Paris kaplarından biri olduğu için dikkat çekmektedir.

Cafe De Flore

Eğer yer bulabilirseniz bu meşhur cafeyi ziyaret ederek entel bir mekanda zaman geçirebilirsiniz. Edebiyat düşkünü ve sanatsal insanların bulunduğu bu bölge, Saint Germain 172. Bulvarda yer alıyor. Bu köşe başı cafenin birçok müdavimi bulunduğu için yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Le Select

Birçok kişiye cafe kültürü için ilham olan bu cafede Hemingway, Picasso ve benzer birçok sanatçının da kahvesini içtiğini düşünerek ilham bulabilirsiniz. Oldukça özel olan bu bölgede ihtiyacınız olan birçok pastane ürünü ve kahve çeşidini de bulabilirsiniz. Duman filtre sistemine sahip olduğu için herkesin rahatça sigara içmesi mümkün olabiliyor. Paris Le Select gibi Bar Hemingway’i de ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir