Forum Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak için uygulanabilecek yöntemler arasında web siteleri kazanç elde edilmesini sağlarken, forum siteleri daha farklı kazanç metotlarıyla kazanç sağlamaktadır. Forum sitesi kurarak internetten para kazanmak için hangi yöntemleri uygulayabileceğiniz ve nasıl başarı sağlayabileceğiniz hakkındaki detayları, sizler için hazırladık.

Forum Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?

Öncelikle başarının nasıl elde edileceğinden bahsetmek gerekir. Özellikle hangi alanda olursa olsun bir internet sitesi kurarak para kazanabilmek için, o sitenin belirli bir ziyaretçi sayısına ulaşması gerekir. Web sitenizin yeterli seviyeye gelmesi durumunda, birçok para kazanma metodunu kullanarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Forum sitelerinin diğer web sitelerine göre başarıya ulaşması için daha çok emek istediğini belirterek, sitenizin hatırı sayılır ziyaretçi sayısına ulaşmasını ve dolayısıyla daha fazla kazanmak için atacağınız adımlara değinmek isteriz.

Akılda Kalıcı ve Alakalı Alan Adı Seçimi

Alan adı yani forum sitesinin isminin akılda kalıcı olması, alanında marka olması için önemlidir. Uzun isimler yerine kısa ve akılda kalıcı forum domaini seçmek, başarı sağlamak için atabileceğiniz ilk adımlardan biridir.

Sektöre Yönelik Forum Sitesi Kurulumu

Forum sitesi kurarak internetten para kazanmak için en önemli kriterlerden biri de, kuracağınız forum sitesinin bir sektöre yönelik olmasıdır. Genel forum sitelerinde ücretli üyelikler satılması daha zorken, sektöre yönelik olması kendi sektöründe daha fazla satış yapmak için ücretli üyelik almasını sağlayacaktır.

Günümüzde özellikle başarılı olmuş webmaster forumlarına baktığımızda ücretli üyeliklerden ciddi paralar kazandıklarını, hatta bu tip üyelik gelirlerinin Google reklam gelirlerinden daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Sektöre yönelik açılacak ticari forumların bir diğer avantajı da, ciddi reklam geliri sağlanmasına fırsat vermesidir.

Forum Tasarımı ve Görsel Çalışmalar

Açacağınız forumun görsel açıdan zenginlik sunması da, web sitenizi ziyaret eden kişilerin yeniden ziyaret etmelerine ve sitenizde daha uzun süre kalmalarına neden olacaktır.

Reklam Çalışmaları

Reklam ve ücretli üyelik geliri elde etmek için, öncelikle iyi bir reklam çalışmasının yapılması gerekir. Sitenizin reklamını yapıp foruma ziyaretçi çekmeniz halinde, farklı yöntemlerle gelir elde edilmesi de çok kolay olacaktır.

Forum Güncelliği

Forum sitelerinin güncel olması, forum sitesinden para kazanmak için yapılabilecek en önemli şeylerden biridir. İnsanlar girdikleri ortamda yeni ve doğru içerikler görmek isteyecekleri için, özellikle forum gibi genele açık paylaşım sitelerinin çok daha sık güncellenmesi önem taşımaktadır. Bunun için forum sitelerinin normal web sitelerine göre, çok daha zor bir sürecin sonunda markalaşabildiğini yukarıda söylemiştir.

Ekip Çalışması

Forum sitesinin başarıya ulaşması için, mümkün olduğu kadar kalabalık bir ekibin olması süreci hızlandıracak ve başarılı olma şansını artıracaktır. Forum sitesi açmadan önce en azından 3 kişilik bir içerik ve teknik ekibin oluşturulması, bu zorlu sürecin daha sağlıklı geçmesini sağlayacaktır.

Forum Sitesinden Para Kazanma Metotları

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere, kuracağınız sitenin ziyaretçisinin fazla olması durumunda her şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Sitenizin belirli bir aşamaya gelmesi durumunda, sitenizden para kazanabileceğiniz farklı yöntemler aşağıdaki gibidir.

Ücretli Üyelikler

Bir sektörde hem bilgi verici ve hem de alıcılarla satıcıları buluşturan bir forum sitesi kurmanız, ücretli üyelik satmanızı kolaylaştıracaktır. Bu yüzden insanların ilgi göstereceği sektörlere yönelmek daha doğru olacaktır.

Google Adsense ve Diğer Reklam Ağları

Google Adsense reklam ağı, web sitesi kazançlarının önemli kısmını oluşturmaktadır. Adsense benzeri birçok reklam ağı olmasına karşın, Google reklam ağının bu alanda açık ara önde olduğunu söyleyebiliriz.

Forum sitenizin çeşitli yerlerine bir kez ekleyeceğiniz reklam kodları sayesinde, ekleme yapılan yerlerden reklamlar ziyaretçilerine gösterilmeye başlanmakta ve insanların reklamlara tıklaması durumunda kazanç elde etmektesiniz. Görüntülenme için ödeme yapan reklam ağları da bulunmakta olup, 1000 görüntülenme başına belirli ücretler kazandırmaktadır.

Özel Reklamlar

Özel reklamlar, anlaşma yoluyla farklı reklam alanlarını satabileceğiniz bir yöntem olup, forum sitesi kurarak internetten para kazanmak için oldukça karlı bir metottur. Günlük, haftalık, aylık veya daha uzun süreli reklam anlaşmaları, bu reklam metodu için yapılabilmektedir.

Ürün veya Hizmet Satışı

Forum sitenizde, kendinize ait olan ürün ya da hizmetleri satabilirsiniz. Bunun dışında satış ortaklığı yöntemiyle, satış yapacağınız ürünlerden para kazanabilirsiniz.

Forum sitesinden para kazanma yolları genel hatlarıyla bu şekilde olup, konu hakkında soru ve görüşlerinizi aşağıdaki panelden bizimle paylaşabilirsiniz.

1 yorum

  1. internet aleminde sermayen yoksa emeğinle kazanacağın iki seçeneğiniz vardır.

    1. makale yazıp satmak ama özle kopyala yapıştır şeklinde değil okuyacaksınız anlayacaksınız ve anlağınız kelimelerden siz kendiniz makale yaratacaksınız.

    2. forum kurmak iyi hoşta çok emek ve çok hareketlilik ister her zaman güncel olması lazım ki google üst sıralarda yeriniz olsun ve ne kadar üst sıra okadar reklam parası gelir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir