YouTube Red Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzde dünyanın en popüler video oynatma ve içerik platformu olan Youtube kullanıcılarına belirli bir ücret karşılığında reklamsız video izleme olanağını YouTube Red ile sunuyor.

İnternet kullanımının oldukça yaygınlaştığı günümüzde insanlar sevdiği şarkıları ve özgün video içeriklerini izlemek için Youtube platformunu tercih ediyor. Fakat tamamen ücretsiz olan Youtube’u kullanmak için videolardan önce ve belirli aralıklarla çıkan videoları en azından 5 saniye izlemeniz gerekiyor. Çünkü Youtube  sitesinde yayımlanan video ve özgün içeriklere aldığı reklamlarla kazanç elde ederken bu kazancın bir kısmını da video içerik hazırlayıcısı olan ve günümüzde Youtuber olarak bilinen üyeleri ile paylaşıyor. Ayrıca Youtube çevirim dışı video izleme ve indirme imkanı sunmazken Youtube uygulamasından ayrıldığınızda müzik yayını duruyor. Tüm bu nedenlerden dolayı Youtube reklamsız ve çevirim dışı video izleme sunduğu YouTube Red özelliğini belirli bir aylık ücret karşılığı kullanıcılarına sunuyor.

YouTube Red Avantajları

YouTube Red ile normal Youtube kullanırken sahip olamayacağınız birçok işleve sahip oluyorsunuz. YouTube Red avantajları arasında;

  • En dikkat çeken reklamsız video izleme imkanı tanıması oluyor. Bu sayede video öncesi ya da izlediğiniz esnada video keyfinin çıkan reklamlarla bölünmüyor. Standart Youtube uygulamasında en  az bir olmak üzere videonun uzunluğuna göre çok sayıda reklam izleme en azından o reklamı  geçmek için 5 saniye beklemeniz gerekiyor.
  • Diğer bir avantajı ile istediğiniz ve kaydettiğiniz videoları internetin olmadığı durumlarda bile çevirim dışı izleme imkanınız bulunuyor.
  • Yine kullanıcıların en beğendiği avantajlardan biri ise uygulamadan çıkılmasına rağmen arka planda müzik dinleme keyfinin devam etmesi oluyor. Bu sayede mobil cihaz kullanıcıları müzik keyfinden ödün vermeden aynı anda cep telefonları ile farklı işleri de yapabiliyor.

YouTube Red Üyeliği Nasıl Oluyor?

YouTube Red üyesi olmak ve bu özelliği dilediğiniz yerde kullanmak için öncelikle bir Google hesabınızın olması ve bu hesapla Youtube uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra Youtube Premium sekmesine giriş yapılarak üyelik işlemleri başlıyor. Youtube kullanıcılarına 1 aylık bir ücretsiz deneme süreci sunuyor. Kredi kartı bilgilerinizle üye olduktan sonra ilk 1 ay herhangi bir ücret ödemeden bu özellikleri kullanabiliyorsunuz. Eğer beğenmemeniz durumunda başka bir ücret ödenemeden üyeliliğinizi kapatabiliyorsunuz. Devam etmek isterseniz yapmanız gereken başka bir işlem bulunmuyor. 1 ay sonrasında 11,99 Dolar ödeyerek bu avantajlardan yararlanmaya devam ediyorsunuz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir